Oficiální stránky obce Horní Poříčí<br />
Oficiální internetové stránky obce
Horní Poříčí

Obec Horní Poříčí

Dolní Poříčí 100

Horní Poříčí

386 01 Strakonice

Telefon/Fax: 383 399 750

E-mail: obec@horniporici.cz

 

IČ: 00477133
Dat. schránka: mb4b63i

Úřední hodiny:
Pondělí 19.00 - 21.00


Starosta:

Petr Pešek

Mobil: 606 591 946

E-mail: starosta@horniporici.cz


Místostarosta:
Štěpán Podskalský

Mobil: 721 754 487

E-mail:

mistostarosta@horniporici.cz


Zastupitelstvo:
Tomáš Slavíček
Václav Křešnička
Pavel Petrlík
Karel Houška
Pavel Vašek

E-mail:

zastupitelstvo@horniporici.cz


Účetní:
Ing. Marie Velková

E-mail: ucetni@horniporici.cz

 

Další kontakty:

Náměty občanů:

E-mail: namety@horniporici.cz

 

Zasílání informací a sběr archivních materiálů:

E-mail: info@horniporici.cz

 


Noční soutěž Novosedly 2018
„Promiň, promiň, necvakla jsem to na poprvé“. První slova naší košařky Káti v prvních vteřinách po té, co p. Křivanec odmávl bílým praporkem náš ukončený platný pokus. Pár okamžiků po našem nočním útoku v Novosedlech ani nezaregistrovala náš čas. „Co blbneš, vždyť máme 22, dobrý to je…“ Byla moje odpověď. Co tomu ale předcházelo.
Čtení hasičských diskuzí na fejsu se před noční soutěží v Novosedlech v sobotu 14.7.2018 se fakt nečetlo hezky. Vojta s Ondrou hlásí, že budou patrně mimo jiné sjíždět známý Jelení skok v Krumlově, samozřejmě na lodi nebo raftu. Pavel na to, že valí někam na Šumavu pod stan. Hm, dobrý. Musíme to spojit s holkama. Původní tzv. varianta Výškovice, nazvaná podle týmu, který v mužské kategorii běhal léta s dívčím „zadkem“, taky padla. Holky „Kubešovky“ a hlavně teda savičanda Bára jsou na dovče.  Takže nastupuje zase naše oblíbena vlaštovčí metoda, lepíme to zas jak vlaštovky.
Proto klobouk dolů před Kačkou Harenčáků, že výtečně zastoupila pana bratra na košíku, navzdory promítání nějakého filmu na Podskalí, na který původně chtěla vyrazit. Plechy nesobecky a nealibisticky se podřídil týmu tím, že udělá béčka, protože najít proudaře pro Smejkyho je určitě snazší, než najít béčkaře. Smejky poté dostal parťáka k sprinterskému souboji k terčům  Dáju Hájka z Kestřan, kterému a celým Kestřanům velmi děkujeme.
Dále děkujeme Kestřanům za půjčení baterky pro mašinu, SDH Novosedly za půjčení klíče č. 13, SDH Střelské Hoštice za půjčení vozíku. Před rozběhnutím našeho útoku si říkáme, hlavně to nějak normálně dokončit. Rozběhnuto dobře, vše řádně roztaženo a pospojováno. A voda letí k terčům, výsledný čas 22,80.  Video z telefonu natočila Barča z Litochovic, které také tímto děkujem, a to je zde. Průběžně na třetím místě!!! Hm, těžcí soupeři to ještě mají před sebou. Ze vší té okresní špičky nás nakonec o osm setinek, asi o tři kapky vody rychleji, ze stupňů vítězů sundávají Černětice.
Čert to vem, nějaký čtvrtý místo. Pro nás je to malé vítězství. Čert vem těch osm setinek od bronzu a 36 od stříbra... Tenhle tým má charakter, nastalá situace ho stmelila a dopadlo to líp, než jsme doufali. Konec dobrý, všechno dobré, se dá říci po sobotní půlnoci.
Příští týden snad už budou obě družstva soutěžně schopná, tj. kompletní a vyrazí do Sudoměře bojovat proti času. Nebylo by jistě špatně dovézt na poříčskou pouť něco, z čeho by se dalo pít? Ale buďme pokorní, uvidíme po sobotě. [M]
Veteránské snažení v Drachkově
Ve sváteční den, kdy k nám z dálavy konečně dorazili Cyril a Metoděj, se tradičně koná soutěžní klání v nedalekém Drachkově. Ani letos tam nechybělo soutěžní družstvo SDH Poříčí. O sympatické umístění nejlépe na bedně odjelo soutěžit družstvo veteránů Chaloupky.
Další dvě družstva mužů i žen tentokráte nebyla, naprostá většina členů se snaží udržet táborovou morálku dětí ve Strašicích. Tomáš např. pro změnu brázdí širé lány po Strakonicku ve svém kombajnu.
Že nás čeká den plný zádrhelů, jsme zjistili záhy v garážích, kde dospělé savice, aby člověk pohledal. Zůstaly v držákách na nové káře a vyrazily na výlet s dětmi do Strašic. Tento zádrhel je prkotina, savice nám někdo půjčí. Nakonec to byli hodní požárníci ze Štěchovic, kterým tímto děkujeme moc.
Na dojezdu na místo jsme zjistili, že konkurence veteránů oproti našemu zbožnému přání se rozrostla na šest družstev včetně nás. Po vyndání mašiny pro potřebu protočení motoru a případného zahřátí jsme zapnuli baterku, rozsvítila se kontrolka, pustili jsme benzín, napumpujeme, stiskneme tlačítko startu a … nic. Ani škyt. Poplach, hnedka stavíme telemost do Strašic. Ani po telefonu nám Petr a Fido moc nepomohli. Naštěstí jsou hasiči solidární. Od sousední Avie přijde Karel Koubů z Vacovic a bez mrknutí oka si jednak s námi vymění pořadí. Jednak hlavně nabídne půjčení jejich stroje. Na tomto místě děkujeme velmi mnoho, a ani těch šest piv nespraví naši vděčnost. Karel a ostatní hasiči z Vacovic jsou pro nás naprostý frajeři…
Když už dojde na náš útok, tak už to zvládáme standardně. Příprava základny a na start. Rozběhnutí dobré, akorát jsem tam s trojákem přišlápl hadice jednomu z proudařů. Dokončeno jest v čase lehce nad 34 vteřin (34.89). Ani s tímto časem po tom všem nekončíme poslední. Pán Bůh si řekl, že těch zádrhelů bylo dost, a tak nás odměnil celkovým pátým místem. Dřešín totiž svůj pokus nedokončil.
Na místě psala a fotila paní Krejčová z jihočeských týdenníků a její internetová reportáž je zde. Pokud bude nalezeno video či fotky, budou promptně dodány.
Pozitivní nálada však nakonec převládla a veteráni slibují, že to jednou dají pod třicet [M]
Dětské snažení ve Vacově
Přišlo další sobotní ráno dne 30.6.2018. Poříčský fotbalový trenér roku Péťa Roučka nakoupil rohlíky z Vacova, nastartoval obecní bus a vyrazil s oběma dětskými družstvy pro změnu do Vacova na Prachaticko. Resp. cesta naše a cesta ostatních soutěžících měla cíl v legendárním šumavském kempu u stejně slavného koupaliště v Rohanově, kam hasiči z Vacova umístili své soutěžní klání v podobě 2. kola letošní ligy.
Mladších se do kempu sjelo sedm družstev. Čtvrté startovní pořadí patřilo nám. Už se stalo nepsaným pravidlem, že každý tým dostane návdavkem dva pokusy. Tvrdý oříšek však čekal naše družstvo. Před začátkem se sešlo pět statečných. První pokus byl rozběhnut dobře. Dokonce náš levý proud dokázal rozsvítit svůj terč v nejrychlejším čase prvních pokusů v 16,58, počítá se však ten druhý. Terč poté byl zastaven v čase 20,09. Po prvních pokusech děti držely sympatické třetí místo. Druhý pokus byl o vyrovnanějším sestřiku. Nakonec se podařilo čas z prvního pokusu ještě vylepšit na 18,85. Děti odolaly tlaku domácích a mladších z Budilova a obsadily konečné třetí místo za dvěma týmy Dřešína. Video je natočeno a je zde.
Starších dorazilo šest týmů. Bohužel startovní pole uzavírá Poříčí. Prvním pokusem jim ještě patřilo místo páté. Pokus přesáhl dvacet vteřin o 12 setinek. Starší tedy dokončili v čase 20,12. Druhý pokus proběhl prakticky stejně. Napravo bylo trefeno v čase 17,28. Být zastavena časomíra v tomto čase, bylo by z toho místo čtvrté. Druhý proud však trefil až 19,20. Páté místo se nepodařilo udržet ani ho vylepšit. Z posledního místa zaútočily na první Hoštice, a tak starší skončili nakonec šestí. Video je natočeno a je zde.
Děti první týden v červenci vyrazí na obnovené táborové soustředění. V plánu je také  soutěž v Budilově v době tohoto soustředění. Tak se uvidí. Tož hurá na prázdniny. [M]
Dětská soutěž v Hošticích
Poslední okresní dětská soutěž před prázdninami se koná tradičně v sousedních Střelských Hošticích, většinou poslední neděli před rozdáním vysvědčení. Tentokráte to vyšlo výjimečně na neděli 24. června 2018 i z důvodu účasti domácího staršího družstva na krajském kole hry Plamen v Milevsku v sobotu 23. června.
Bohužel Poříčí nemohlo postavit dvě silná družstva. Těch absencí bylo více. Ale Hoštice jsou sousedi, je mezi námi určitá kamarádská rivalita, tak aspoň jedno družstvo bylo slepeno. Logicky soutěžilo ve starší kategorii.
První pokus proběhl na stříkačku Fox. Asi by se takhle mělo soutěžit i dál, protože starší dali jeden ze svých lepších časů. Voda byla docela rychlá, útok bez nějaké výrazné chybky. Časomíra stála v 18,30 vteřinách. Po prvních pokusech družstvo útočilo ze čtvrtého místa na první trojku
Druhý pokus proběhl již klasicky na naší PS 12. Všechno sedlo, tak jak mělo. Pokus se opět vydařil bez výrazných chybek a čas byl dosažen ještě lepší než v prvním pokusu. 18,10 ukazovaly stopky. Jelikož Volyně předvedla druhým pokusem horší čas a první měla o pět setinek horší, naše družstvo se tak posunulo na konečné třetí místo. Souhrnné video je natočeno a je zde. Po zásluze vítězí domácí s patnáctivteřinovým časem, před Drahonicemi, které předvedly asi svůj rekord (17,42) a družstvem Poříčí.
Nejsladší cenou byl ovocný dortík, který padl „za vlast“ ještě v Hošticích. Ono to půjde, dokázalo tohle družstvo. Další dětskou soutěží, pořádanou na Strakonicku, bude soutěž na domácí dráze!!! Pozvánky byly již připraveny a snad byly také na soutěži v Hošticích předány strakonickým týmům. Fotbalové hřiště v Poříčí se v půlce srpna dočká dalšího ročníku dětské soutěže. Mezitím proběhne několik kol soutěží dětské ligy – Vacov, Budilov, Benešovka  - a hlavně dětské táborové soustředění první týden v červenci.
Nyní teda opouštíme Strakonicko, v sobotu 30. června těsně po vysvědčení děti valí na Šumavu na premiérový ročník soutěže pořádané SDH Vacov v příjemném prostředí kempu v nedalekém Rohanově. Ten známe dobře, před leckterou soutěží v Benešové Hoře tam děti nabírají síly. Dospělí po sladkém týdnu nicnedělání začnou opět kvalitně trénovat s výhledem na snad úspěšná prázdninová umístění.  [M]
Hromada hasičiny o víkendu 16.-17.6.
Ani o víkendu 16. a 17. června nechybí pořádná porce hasičského sportu. Družstva SDH Poříčí se snaží uspět na všech okresních a ligových frontách.
Děti se jistě těší na zahájení letošního ročníku dětské Šumavské hasičské ligy. Po čase se tak jistě potkají se soupeři z Prachaticka, Klatov i Krumlova. První kolo tradičně pořádají v Dřešíně a vedle ligy se běží na druhé základně i okresní kolo dětí. Každý tým dostal dva pokusy a těch na obou dřešínských základnách bylo na 68!!! Klobouk dolů před dřešínskými pořadateli, jak se s tím popasovali.
Mladší mají v ligové kategorii 8 soupeřů. První pokus probíhá v rámci možností. Za základnou bohužel zakopává levý proud. Rychle se proudařka zvedla a nakonec s vodou za patami stíhá doběhnout k čáře stříkání. Na pravém terči svítí čas 17,68. Druhý terč však ukazuje čas 19,64. Na druhý pokus se po odjezdu vedoucího Petra do mlýna do Hoslovic ujal strojníka Tomáš. Druhý pokus proběhl hůře, došlo k „boji s hadem“ a na béčku málem utekli béčkaři se spojem. Ten pak bojoval se zapojením béčka k mašině. Výsledkem byl samozřejmě horší druhý čas 20,76. Souhrnné video je natočeno a je  zde. Nakonec z toho bylo místo třetí a bronzové medaile.
Starší děti vyběhly ke svému prvnímu pokusu. Bohužel začal trošku chaos. Béčkařka překvapena rychlou vodu nestačila zapojit hadici B k mašině. Pro stříkající vodu se jí to nedařilo, pokus byl tedy ukončen a označen neplatným. Ve druhém pokusu už proběhlo vše tak jak mělo, útok byl řádně dokončen v čase 20,51. I když se vzadu trošku prali se savicemi a s vodou. Souhrnné video je natočeno a je zde. Nakonec z toho bylo místo čtvrté pro naše starší.
O soutěži informuje na svých internetových stránkách týdeník Strakonicko a odkaz na něj včetně fotek ze slunného odpoledne je zde.
V nedělním termínu od 10 hodin svou dospělou soutěž pořádají Černětice na půjčené dráze v sousedních Nišovicích. Nakonec se před garážemi v Poříčí sešel povolený počet soutěžících pro obě družstva mužů a žen a mohlo se tedy vyrazit. I tak nám citelně chyběl Vojta na koši a Ondra na béčkách. Holky postrádaly pravý proud Báru.
Toto bylo vyřešeno na místě, kdy v mužském případě byla oživena spolupráce s jedním z nejlepších okresních „košíků“ Tomášem ze Štěchovic. Holkám ochotně pomohla Vojtovo přítelkyně Jana v pandích barvách Novosedel. I tak to muži slepili jako vlaštovky hnízdo. Smejky šel na levý proud, Tomáš zůstal na trojáku a Plechy si po hodně letech vyzkoušel béčka. Útok byl rozběhnut dobře. Výborná voda se hnala dopředu, bohužel Pavel zůstal kratší a netrefil, tak jak chtěl. V Nišovicích na terče působí zvláštní síla, musí se trefit z první. Pokud ne, kladou odpor. Výsledkem byl čas 26,26, v celkovém pořadí až devátý plac ze 13 týmů. Video je natočeno a je zde.
Holky šly ve startovce jako druhé. Snad je nezarazilo a neovlivnilo zranění pravé proudařky z Rovné z předchozího pokusu, kdy opravdu všem zatrnulo. Holky se však nebály, vše řádně pospojovaly, roztáhly. Hadice vodou naplnily a svůj pokus řádně dokončili v čase 24,33 vteřin. Video je natočeno a je zde.
Po dokončení už jenom zbývalo čekat, jaké že pořadí z toho bude. Holky byly chvíli první, chvíli druhé, pak třetí a nakonec spadly po třetí za sebou na své „neoblíbené“ čtvrté místo. I vzhledem k chybám ostatních ženských družstev jsme všichni doufali, že to vyjde. Bohužel týmy stačily své chyby napravit a dokončit o pár setinek rychleji, než byl náš čas.
Trošku se opět fotilo a výstupy jsou zde.
Další soutěží, kde se postaví družstva z Poříčí na start, bude dětská soutěž v Střelských Hošticích příští týden v neděli 24.6. Dále je v plánu dětská liga v kempu Rohanov v sobotu 30.6., kam svou soutěž umístili hasiči z Vacova. Dospělá sekce má volno až do července. Snad bude možnost kvalitně potrénovat a dát dohromady sestavu na soutěž v Drachkově 5. 7., a to včetně veteránů.  [M]
první | předchozí | 6-10 | následující | Celkem 116 čl. (24 str.)