Oficiální internetové stránky obce
Horní Poříčí

Obec Horní Poříčí

Dolní Poříčí 100

Horní Poříčí

386 01 Strakonice

E-mail: obec@horniporici.cz

 

IČ: 00477133
Dat. schránka: mb4b63i

Úřední hodiny:
Pondělí 19.00 - 21.00


Starosta:

Petr Pešek

Mobil: 606 591 946

E-mail: starosta@horniporici.cz


Místostarosta:
Václav Křešnička

Mobil: 602 446 429

E-mail:

mistostarosta@horniporici.cz


Zastupitelstvo:
Tomáš Slavíček
Karel Houška

Pavel Petrlík
Miroslav Kozák
Pavel Vašek

E-mail:

zastupitelstvo@horniporici.cz


Účetní:
Ing. Marie Velková

E-mail: ucetni@horniporici.cz

 

Další kontakty:

Náměty občanů:

E-mail: namety@horniporici.cz

 

Zasílání informací a sběr archivních materiálů:

E-mail: info@horniporici.cz

 


Čestice 2018
V dalším týdnu a hlavně hasičském víkendu dospělá družstva s personálních důvodů vzdala účast na dospělé soutěži na PS 12 ve Strakonicích a tím pro ně vlastně skončila sezóna. Dětská družstva však jedou dál. V sobotu 1. září, než začne škola, na ně čekal prestižní Memoriál p. Roučeho v Česticích.
K odjezdu se dostavila obě družstva, i když mladší jenom ve čtyřech. Nicméně do Čestic dorazili a tréňa Petr vyvinul veliké úsilí, aby mu někdo půjčil pátý článek do povoleného počtu. Příroda však to, co nebylo prakticky celé léto, se snaží nacpat do čtyř dnů, proto dětská družstva v Česticích přivítal pošumavský houbový, vydatný deštík. Tím pádem se soutěž smrskla na jeden pokus, ale to měli všichni stejné.
Mladší v pěti kusech předvedli vzhledem k počtu standartní a pěkný útok. Ambice zůstaly tentokráte doma, ale i tak to bylo příjemné překvapení v podobě 7. místa za čas 23,39, přičemž první proud trefil v 20,56. Konec dobrý, všechno dobré. Video o je natočeno a je zde.
Starší se na základně potkali s jednotnou stříkačkou Fox. Pod teplou bundou začala pečlivá příprava základny, ono není nic příjemného, když prší na záda. Navzdory dešti útok probíhal prakticky bez chyby. Voda byla nalita do Foxe a putovala k terčům. Terče byly sestříknuty prakticky najednou. První v 18,69, druhý v 18,96. Počítá se ten druhý, samozřejmě. Nakonec starší pršelo štěstíčko, když o pouhé tři desetinky skončili na výborném druhém místě. Video je natočeno a je zde.
Poslední soutěží budou za tři týdny Žihobce, kde budou k mání poslední body na lize pro toto složení družstev. Pak bude zase Plamen a začne to nanovo. Ještě se vrátím do Dolan na předchozí soutěž dětské ligy, byla totiž nalezena natočená videa našich družstev, mladší jsou tedy zde třetím časem dne a starší druhý bronzík pro změnu zde.

Déšť ovlivnil i dvě akce v Poříčí. První byla páteční akce s názvem Loučení s létem na horním jezu, kde si  „štamgasti“ sezónního stánku schovali s pivkem a něčím z grilu pod stan. Druhé bylo nedělní loučení s prázdninami s pečenými buřty, které se pro děti konalo na hřišti při fotbalové premiéře týmu B. Bohužel počasí zejména na druhé akci výrazně ovlivnilo (ne)účast. [M]
3x bronz a nic
Tak se to pomalu nachyluje postupně ke konci hasičské sezóny. Poslední sobotu v srpnu se opět všechny soutěžní družstva zapojila do požárních soutěží.
O dětech čerpám informace od Petra, když jsme si předávali káru. Dorazilo šest mladších a šest starších družstev do dolanské arény. V mladších vyhrál Dřešín před druhým týmem Dřešína. Tím pádem letos vyhrál celkově na plné čáře. Naši mladší časem lehce přes 18 vteřin zakončili tuto soutěž na výtečném třetím místě. První bronz byl na světě.
O ten druhý se posléze postarali starší, kteří předvedli čas cca. 17,50. Nakonec vítězí  Hoštice, které bojují a přikládají skvělou náplast na zlomenou ruku svého kamaráda. Dostávají se tím do čela, poslední kolo v Žihobcích bude opět zajímavé do poslední kapky vody.

Dospělí mezi tím balí velké hadice a valí na poslední bodovanou soutěž do Rovné. Na konec sezóny tam dorazí dalších 13 týmů mužů, sedm konkurenčních dívčích družstev a asi šest veteránských. Specifikum této soutěže je to, že jako první vyrážejí do útoku holky. My čekáme na Elišku a Kačku, která i o sobotě se snaží pracovat.  Další posilou je šikovná proudařka Barča, původem z Litochovic, ale v našem dresu. Její mateřské družstvo se tentokráte nedostavilo. Lída mezitím se snaží pomoct Cehnicím na trojáku, hned v úvodu však zakopává a poté jí hned strojnice zaplní hadice vodou. I přesto Cehnice statečně svůj útok dokončí, to jen na okraj.
Holky jako poslední dívčí družstvo si připravuje na základnu hadice. Dráha v Rovné nabízí docela dobré rychlé časy, třeba by se mohlo zase podařit. A ono jo, podaří se náramně. Holky tam švihnou útok jak z partesu, všechno klapne. Když se po skončení otočíme na časomíru, nevěříme vlastním očím. Holky si daly novou laťku k překonání 21,99!! Do třetice všeho dobrého, třetí sobotní bronz je na světě. Zajímavou náhodou je to, že je na stupních vítězů doplňují druhé Štěchovice a první Novosedly, ergo družstva žijících od sebe nějakých 5 kilometrů. Video holek je natočeno a je zde.
O čtvrtý bronz v sobotu se snaží muži. Z důvodu absence Pavla na pravém proudu nám pomohla šikovná rychlonožka z Rovné. Na medaili bylo, to ano. Ale nedosahujeme na něj. Plechyho nalevo potká nějaká patálie, Ondra mu běží na pomoc. Nakonec podá Plechymu proudnici z hadicí, aby mohl dokončit. To, že mu podal proudnici, je však nesprávný úkon, načež za to dostáváme přísné N, prakticky páté v řadě. Video je natočeno a je zde.
No co na to říct dál, srpen se nám krutě nepovedl a mužské družstvo se propadlo někam k desáté pozici celkově. U holek je třikrát škoda, že se nesešly častěji. I tak pro letošek se staly nejlepším družstvem pod hlavičkou SDH Poříčí. Z patnáctkovou stříkačkou byly postrachem dívčí kategorie, předčily týmy s mnohem silnějšími stroji. Troufám si tvrdit, že byly i vínovo-černým koněm letošního ročníku.
Na Rovné se fotilo a fotky jsou zde. O soutěži informovala i redaktorka Strakonicka, která – nevím proč – vynechala ve svém internetovém článku 3. tým žen, odkaz včetně fotek je zde. To autor článku na stránkách strakonického deníku tam holky aspoň zmínil a několikrát vyfotil, odkaz je zde.
Jestli se pojede příští týden do Strakonic na PS 12, je ve hvězdách.  I když holky by asi mohly jet, určitě by byly vysoko. Děti tak jistě vyrazí na Roučeho memoriál do Čestic v rámci okresu. Tímto patrně skončí podstatná část hasičské sezóny. [M]
Domácí dětská soutěž 2018
Tak po roce opět na nás čekala dětská soutěž. Rada dětské ligy nám opět přiklepla pořadatelství soutěže, zařazené do letošního ročníku 2018. V sobotu 18. srpna jsme tak pořádali již páté kolo ze sedmi. Cestu na poříčské fotbalové hřiště nakonec našlo dvanáct soutěžních týmů ze Strakonicka i Prachaticka.
Všechna organizace začala dávno před sobotou a vyvrcholila v pátek stavbou stanů a rozměřením dráhy. Mladší měli ve své kategorii pět dalších soupeřů. Klobouk dolů před nimi. Na startovní čáru přišla čtveřice hrdinů v poříčských dresech, doplněná o pátý článek, holčičku z Hoštic. Prvním pokusem tato pětice statečných předvedla výborný útok. Terče z Němčic srazila v čase 19,81. Druhým pokusem své snažení ještě vylepšila na konečných 18,72. Souhrnné video obou pokusů je zde. Bohužel v nadupané konkurenci obou týmů Dřešína a sousedních Hoštic nakonec z toho bylo místo čtvrté. Těsně před Benešovou Horou a šestým Budilovem.
Starším taky přijela pětičlenná konkurence. Prvním pokusem překvapili možná i sebe. Všechno do sebe tak nějak rychle zapadlo, všechno se rychle spojilo a terče se rozsvítily v 15,42. Ostatní týmy včetně favoritů z Dolan a Vacova tento čas prvními pokusy nepřekonaly. Druhými pokusy se s tím snažili ostatní něco udělat. Domácí svým druhým pokusem dali 17,93, což nebyl lepší čas. Souhrnné video obou pokusů je zde. Po útoku 4 týmu ze šesti bylo zřejmé, že starší Poříčí zůstane na bedně. Posledním pokusem celé soutěže tým z Dolan nezvládl svou roli favorita a domácí tak věděli, že zlatý pohár po dlouhé době bude jejich. Na tomto místě patří dík i chlapci z Hoštic na rozdělovači, který na umístění má velký podíl.
Trošku se fotilo a fotky jsou tedy zde. Rovněž je napsán článek pro ligový web a odkaz na něj je zde.
Bohužel stínem soutěže je zranění hoštického strojníka ve starší kategorii, který v prvním pokusu podklouzl, upadl a zlomil si ruku. Musela k nám přijet záchranná služba, aby hocha převezla do nemocnice. Hocha pak vyprovázel potlesk ostatních soutěžících i diváků. Nakonec putoval až na chirurgii do Písku. Velmi nás zranění hocha mrzí, přejeme mu brzké uzdravení. Snad se navrátí k hasičskému sportu a dosáhne spousty úspěchů s hasiči z Hoštic.
Jinak si myslím, že jsme to zvládli. Limča zdarma tekla proudem, soutěžící chválili i výborné párky a klobásy. Vacovské družstvo se dokonce šlo svlažit na řeku. Své úžasné představení předvedla již legendární dvojička ve složení: komentátor Míra Molitor z SDH Vacov a DJ. Václav Pavlovič, který k tomu přispěl hudební složkou.
Věříme tak, že nám rada svěří soutěž i v dalším roce 2019, patrně v podobném termínu. Dík všem rozhodčím, zapisovatelům a lidem vydávající občerstvení a všem, kdo se staral o to, aby soutěž měla kvalitu a spád. [M]
Hasičská smůla a 3. místo
Ani o víkendu se sobotou 11. srpna nabízí okolí spoustu možností hasičského soutěžení. Jako první se koná odpolední soutěž v Nových Kestřanech. Na tuto soutěž vyráží zatím jenom mužské družstvo.
Z různých důvodů však chybíme tři, já, Fido a Smejky. Tudíž opět jednu z hlavních rolí hraje Kačka Harenčáků na koši, tímto ji povyšujeme na chlapa. Savice zařídí vždy šikovný a spolehlivý savičák Zbyňďa ze štěchovické smečky. Tímto Zbyňďovi děkujeme moc za celý den a i čestickou noc.
Bohužel to, co se nám vyhýbalo celou sezónu, nás opět potká i v Kestřanech. Z neznámé příčiny spojíme jedno béčko k sobě, s tím se fakt útočit nedá. Hasičská smůla se nás drží dál, třetí N v řadě. Aspoň jsme pobavili přítomné diváky, tomu se člověk už musí smát. Bohužel to znamená, že náš propad celkovými výsledky bude před poslední soutěží markantní. A těch cca. 30 předpokládaných nachytaných bodů nám chybí už teď.
Smůla pokračuje i na noční soutěži v Česticích, kde se zasekne hadice na levém proudu. Vše je nakonec dotaženo a terče rozsvíceny. Aspoň že je dokončeno, zaplaťpánbůh za to. Sice je to čas přes 39 vteřin, místo dvanácté ze třinácti družstev. Vem to čert. Na poslední bodované soutěži v Rovné necháme duši a zkusíme si napravit svou pověst.
Na čestickou soutěž vyráží rovněž dámské družstvo. Pomalu přebírá status šikovného a nejlepšího družstva z Poříčí. Útok prakticky bez chyby, možná v nejlepším možném čase. Vteřinky a setinky lehce přesáhnou 23 vteřin a útok našich holek je dokončen. Výsledné umístění – 3. místo. Jenom škoda, že se holky nesešly odpoledne, třeba by vezly dom poháry dva. Doufáme, že se zmobilizují na soutěž v Rovné a odnesou si třeba pohár jiného zabarvení než bronzového.
Dospělá družstva po skončení ročníku bodovaných soutěží uvažují ještě o soutěži ve Strakonicích 1.9. na PS12. Tímto poté soutěžní ročník patrně skončí. Nyní tuto sobotu se z nás stanou organizátoři. Budeme hostit dětskou ligu, její páté kolo. Každá ruka a noha ke zdárnému průběhu je dobrá. Přijďte pofandit. [M]
Naše snažení v Sedlici
V sobotu 4.8.2018 se nakonec domluvíme a vyrážíme natěšeni na další soutěž, tentokráte do Sedlice. Jsme dokonce kompletní, svého masaje už zaparkoval Tomáš do garáže. Vojtu, mohutně budujícího kapitalismus, střídá na košíku neméně šikovná sestra Kačka.
Fido staví terasu, tak na stroj putuje navrátilec Tomáš a Smejky míří zpátky ke svému kamarádu rozdělovači. Dle příjezdu čtvrté startovní pořadí. Příprava rychlá. „Jestli to nedám, tak sorry“, se ozve od rozdělovače. Asi ani Smejky netušil, že jeho slova dojdou naplnění, a že důsledky budou v pravdě krvavé. Rozběh na podruhé, skoro ideální průběh. Voda letí hadicemi, dojde na troják a v tom nějak se odepne céčko na levý proud, práskne Smejkyho přes obličej. Ten zůstane ležet, zahodí helmu a všichni diváci z řad hasičů i my ostatní tam běžíme. Smejky má přes obličej krvavý šlinc, domů jede záchrankou zkratkou přes oční oddělení budějovické nemocnice. Náš pokus je samozřejmě neplatný, ale je to to poslední, co by nás zajímalo. Video je natočeno a je zde. Pár fotek je nafoceno a ty jsou zde.
Valíme do deseti minut domů, nemáme na to nějak náladu. Smejky to nakonec odnesl pár stehy a je OK. Na tomto místě bych poděkoval všem, opravdu VŠEM hasičům, kteří se opět projevili jako kamarádi a bezva parta, v čele s požárníky ze Štěchovic, Litochovic, Cehnic a další. Ať to bylo motání hadic, úklid vercajku, vyplnění papíru pro pojišťovnu a všem za podporu. DĚKUJEM.
Smejky je „železný dědek“, a doufáme, že až se oklepe, tak do toho s námi zase půjde na sto procent. Třeba už za týden na dvojboji Kestřany – noční Čestice. My jedeme dál. [M]
první | předchozí | 6-10 | následující | Celkem 123 čl. (25 str.)