Oficiální internetové stránky obce
Horní Poříčí

Obec Horní Poříčí

Dolní Poříčí 100

386 01 Horní Poříčí

E-mail: obec@horniporici.cz

 

IČ: 00477133
Dat. schránka: mb4b63i

Úřední hodiny:
Pondělí 19.00 - 21.00


Starosta:

Petr Pešek

Mobil: 606 591 946

E-mail: starosta@horniporici.cz


Místostarosta:
Václav Křešnička

Mobil: 602 446 429

E-mail:

mistostarosta@horniporici.cz


Zastupitelstvo:
Tomáš Slavíček
Karel Houška

Pavel Petrlík
Miroslav Kozák
Pavel Vašek

E-mail:

zastupitelstvo@horniporici.cz


Účetní:
Ing. Marie Velková

E-mail: ucetni@horniporici.cz

 

Další kontakty:

Náměty občanů:

E-mail: namety@horniporici.cz

 

Zasílání informací a sběr archivních materiálů:

E-mail: info@horniporici.cz

 


II. Poříčský hasičský den
Veškeré naše snažení směřovalo k sobotě 10. srpna. V ten den nám byla schválena radou dětské ligy dětská soutěž a odpoledne nám okresní sdružení přikleplo další kolo okresních bodovaných soutěží v dospělých kategoriích. Tudíž druhý poříčský hasičský den byl na světě.
Jako první se na hřiště dostavila dětská družstva v počtu dvanácti kusů. Počasí však začalo zlobit, mraky na obloze plné vody, hm, to nevěstilo nic dobrého. Nakonec se Sv. Petr rozhodl k tomu, že mimo přeháňky před nástupem nenechá děti zmoknout. Ono to letní nachlazení není nic moc.
Dorazila jediná přípravka, ta ze Střelských Hoštic. Po zásluze tedy zvítězila. Poříčí obsadilo zbývající dvě dětské kategorie. Mladší se nesešli kompletní, Petr musel doplnit tým dětmi z Hoštic. Tato sestava předvedla skoro stejné útoky, bez nějakých výraznějších chybek. Oba pokusy však byly nad dvacet vteřin. První za 20,76, druhý za 20,67. Video je natočeno a je zde. Při formě ostatních družstev z toho však bylo čtvrté místo ze šesti přítomných družstev. Vítězí favorit z Dřešína, před Střelskými Hošticemi a Vacovem, za námi skončila Benešova Hora a Čkyně.
Starší čekala kvalitní soutěž a kvalitní soupeři. Všechny lepší pokusy se vešly pod osmnáct vteřin. Starší předvedli pomalu na kapku vody totožné útoky. Jedna z posledních soutěží pro Víťu, než přejde do mužů, také nepřinesly nějaké výrazné hasičské chybky. Byly z toho časy 15,67 a 15,66. Medaile tentokrát visela blíže než u mladších. I tak z toho bylo podruhé čtvrté místo. Video pokusů je natočeno a je zde. Jinak vítězí Vacov, před Hošticemi a Dřešínem. Za naším týmem tak zůstal Budilov.
Moje maličkost pak referovala o soutěži na portále ŠHL, tento článek je zde. Rovněž se fotilo celý den, ale hlavně dětská soutěž. Fotky z celého dne jsou tedy zde.
V dospělé kategorii začali jako první domácí muži, se kterými si přišel znovu zaběhnout Martin Smejkal na levý proud. Útok byl rozběhnut docela dobře, akorát při nalití jsem nedocvakl savici řádně, musel jsem šroubovat na dvakrát. Nakonec vše bylo spojeno, ale stálo nás to pár vteřin čas. Výsledný čas tedy činil 23,57. Video jedno je zde, od Káji je zde. Celkově z toho bylo nakonec sedmé místo z 13 družstev.
Veteráni z úseku Chaloupky měli další čtyři soupeře. Dlužno dodat, nastoupili se slabší stříkačkou než ostatní družstva. Útok byl rozběhnut také dobře. Přišlo však mírné zdržení vzadu, voda tak mohla jít již nataženými hadicemi až k terčům. Nakonec z toho byl čas 38,46. Jelikož hasičům ze Štěchovic praskla hadice a Hoštice byli o kousíček horší, bylo z toho nakonec třetí místo a konečně první pohár zůstal doma. Video je natočeno a je zde.
Jako poslední z celé soutěže nastoupily holky, momentálně nejlepší tým pod hlavičkou SDH Poříčí. Na pravý proud si na celý den a následně i čestickou noc si dívčí skvadra půjčila šikovnou Barču z Litochovic, která si zaslouží od nás velké poděkování. Holky předvedly standartní útok. Jenže naše smutné levé brčko Radka si pak ještě dlouho vyčítala několika vteřinový prostřik, čas nakonec 24,48, místo páté ze sedmi. Radko, dobrý to je, nic si nevyčítej, kolikrát si nás zachránila (což se potvrdilo i v Česticích). Video je natočeno, je zde, od Káji zde
Jinak u nás vítězí v mužích Nové Kestřany, v ženách Novosedly a ve veteránech Černětice. Mimo počasí nás ke konci dětského kola začala zlobit časomíra, půjčená z Němčic, ale nakonec umožnila dětskou kategorii odběhat. Na dospělou soutěž již nasazena nebyla, rychlým telefonátem svou časomíru dovezli šikovní hasiči z Litochovic, kterým tímto velmi děkujeme za ochotu. Bohužel nebeská stavidla se spustila na dospělou část naplno a na většinu týmů ve startovním pořadí již pršelo. V nejprudším lijáku se uvažovalo o přerušení, ale nezdolní borci z Přechovic i Jehnědna svůj pokus v tomto počasí zaběhli. Bohužel asi všechno se spiklo proti nám, po ustávaní deště se porouchala hoštická tatra, která doplňovala druhou cisternu vodou. Druhá cisterna tak musela pro vodu, což přineslo zdržení. Po vyčerpání i této cisterny bylo nakonec dopouštění vyřešeno plovoucím čerpadlem, díky tomu se soutěž podařilo doběhat.
O soutěži krátce referovala internetová verze Strakonického deníku, odkaz je zde. Krátce přítomna byla i paní Maradová z týdeníku Strakonicko. Tištěná reportáž bude součástí některé z příštích vydání Strakonicka.
Asi jsme urazili hasičského pána Boha, ale ne všechno však ovlivnila vyšší moc. Přiznejme si, že leccos šlo udělat jistě jinak a lépe. Zapracujme pro příště na odstranění některých organizačních chybek a informačních šumů.
Na tomto místě bych poděkoval všem, kdo přiložil ruku k dílu a pomohl k organizaci celého dne. Velké poděkování pro komentátora Míru Molitora z SDH Vacov a DJ. Václava Pavloviče, který s námi strávil celý den. Opět to byl strop. Poděkování pro hasiče z Hoštic za dopravu vody a čerpání do kádě. Rovněž rozhodčí si zaslouží své poděkování. Poděkování rovněž směřuje do zmíněných Litochovic za půjčení dospělé časomíry i p. Bublíkovi z Němčic za půjčení časomíry pro dětská družstva.
Poděkoval bych všem soutěžícím družstvům za účast a za velkou trpělivost, kterou s námi při tom počasí, technických potížích a organizačních chybkách museli mít. Za ty organizační chybičky se moc omlouváme a pokusíme se je pro příště minimalizovat.

Po rychlém úklidu hřiště, aby se v neděli mohl hrát fotbal, vyrazila dospělá družstva ještě večer do Čestic na tradiční noční soutěž. Svou velkou premiéru si tak jistě užil Boban, další náš hasičský dorostenec. Bohužel vinou únavy z celého dne a z fotbalového utkání odřekl svou účast Vojta i na ruce zraněný béčkař Ondra. Vše vyřešeno tak, že nám opět pomohl šikovný dívčí „zadek“ Bára s Kačkou a já se posunul na béčka. Na řadu tak jdeme jako předposlední z celého pořadí mužů. Útok probíhal v pohodě, Boban, takříkajíc: „hozen do vody, plaval dost dobře“. Nakonec z toho byl čas 25,21 a pohodové šesté místo z dvanácti účastníků. Noční video je natočeno, a pokud něco uvidíte, tak je zde.
Holky se pak vrátily ke svým a za vydatné pomoci Barči z Litochovic rozběhly svůj útok v rámci dívčí kategorie. Opět luxusní voda, Bára s Kačkou nalívají líp, než leckteří chlapi. Jenže stříkačka začala střílet, z důvodu nefunkční svíčky. Stihne se to dokončit s naším „prdícím“ trojválcem? Ano, v čase 25,67. Video je natočeno a je zde. Průběžné třetí místo. Zbylá dvě družstva tento čas nedokázala překonat a tak holky na nástupu získávají pohár za třetí místo!!! Což je jejich čtvrtý letošní.
Za hasiče víkendu bych jmenoval celý organizační štáb domácí soutěže, který se navzdory všemu a všem snažil udělat maximum, aby soutěž se odběhala. Když přihlédnu k noci, za hasiče dne bych dal logicky Bobana, to je premiéra jako hrom.
Sezóna ještě nekončí, ale vrchol máme za sebou. Dospělí se patrně zúčastní dalšího kola v Nových Kestřanech a děti se začnou připravovat na Dolany a okresní Čestice. Poříčí jede na všech hasičských frontách. Jen tak dál. [M]
Noční boj v Benešovce
Poslední sobotu v červenci mají zabukovaný již po třinácté hasiči z Benešovy Hory. Pořádají totiž tradiční noční hasičské klání. Mezi tradiční účastníky patří i Poříčí. Proto v sobotu 27. července nakonec obě družstva dětí na dráhu nad Autoservis dorazila.
I když u mladších to bylo nahnuté. Nakonec v počtu čtyřech silných kusů na soutěž vyrazila. Na místě byla parta zbylých doplněna o šikovnou levou proudařku z Dřešína. Malé rychlé proudařce tímto velmi děkujeme. Útok sice přinesl čas 22,37, tento je sice natočen a je zde. Na to, že většina běhala posty, na které není zvyklá, na to, že mladším pomohla dřešínská výpomoc panuje nakonec s tímto časem spokojenost. A umístění? Místečko šesté z osmi přítomných mladších.
To starší už běželi za šumavské tmy. V kompletním složení předvedli útok bez výraznějších chybek. Nakonec terče rozsvítili v čase 17,35. Video je natočeno a je zde. Aby v tom mladší nenechali samotné, bylo z toho opět šesté místo z jedenácti přítomných.
Hodnocení nakonec pozitivní, výborná atmosféra a nálada kolem. Dětská družstva se již začnou chystat na svou domácí soutěž. Snad se dají dohromady v nejsilnějších sestavách.

Dospělá družstva neměla žádnou bodovanou pohárovou soutěž, akorát v Přechovicích pořádali místní požárníci klání nezařazené bez bodového hodnocení. Nakonec tam de facto na „trénink“ vyrazilo družstvo žen. Holky za vydatné pomoci béčkařky  - dle barvy dresu asi - z Mladějovic, které tímto děkujeme za odběhnutí, dosáhly platného pokusu lehce nad 26. vteřin. Ostatní dívčí konkurence nenašla recept na tento čas, tudíž holky zvítězily v tomto klání. Dospělí se patrně zúčastní náhradního splutí na lodích, tudíž do Sedlice na soutěž 3.8. nedorazí. Tudíž se všechny dospělé složky začnou také chystat na vrchol sezóny – domácí soutěž.

V pátek 26. července se sešel přípravný výbor pro uspořádání domácí soutěže. Samozřejmě vycházel z loňských zkušeností. Většina přijala své pořadatelské úkoly a pilně je začala řešit. V pátek 9. srpna bude naplánováno rozměření drah a příprava hřiště. Zároveň již od soboty běží rezervace startovního pořadí dětí – k našim družstvům již aktuálně přibyla konkurence ze Střelských Hoštic (2 družstva), mladší Budilov a starší Vacov.  [M]
Pouťový víkend v Poříčí a na hasičských drahách

Na víkend se sobotou 20.července připadla letos v Poříčí pouť. Hasičská družstva také vyrazila v rámci okresního turné po hasičských drahách do Sudoměře a nakonec i do tmou zalitých Novosedel.
Bohužel vinou dovolených, sklízení úrody a rodinné oslavy z mužského družstva nezůstal kámen na kameni. Naštěstí zvládáme úspěšně „vlaštovčí“ metodu, jsme variabilní, tj. umíme více věcí. Za mašinu i chlapské kategorii předvedla spojení savic a koše Bára s Kačkou. Béčka jsem dal já. Jak zpívá v refrénu skupina Parkán, na rozdělovač jsme si půjčili na „ celý den a noc“ jednoho z nejlepších trojáků na okrese Luboše ze Štěchovic, kterému tímto opět velmi děkujeme, odvedl svůj džob na výbornou. Koho však na proud k Pavlovi? Nakonec se uskutečnil návrat ztraceného „dědka“ Smejkyho, který se ozval sám, jestli si s námi může zaběhnout.
Svou roli zvládl se ctí, nic nezapomněl z hasičiny tenhle zkušený „harcovník“. Bára s Kačkou dali v Sudoměři luxusní vodu a útok byl řádně dokončen v čase 21,44. Video je natočeno a je zde. Morálně nám patří sedmé místo ze třinácti týmů mužů, i když ve výsledkách jsme osmí. (Po protestu Černětic, proti evidentnímu jejich ulitému startu dvakrát po sobě byl původně uveden neplatný pokus. Nepochopil jsem, proč jejich protest byl uznán... Nakonec spravedlnost v noci ukázala, že není slepá a noční pokus v Novosedlech měli nedokončený, to jenom na okraj). Jinak nálada opět veskrze pozitivní, spokojenost.
Ženské družstvo vyrazilo do Sudoměře ve zkušenějším složení s tím, že na béčka se posunula a velmi pomohla béčkařka z Litochovic. Krásný útok byl výtečně rozběhnut, ale nově testované odlehčené hadice Rádě s Bárou moc nepomohly, musí se oběhat. Hadice nebo proudnice vzala Radku po ruce a nakonec z toho byl čas přes 33 vteřin. Video je natočeno a je zde. Škoda veliká, ta soutěž mohla a měla být hratelná vzhledem k průběhu ženské soutěže.
V Sudoměři se fotilo a fotky jsou zde. Po příjezdu domů a po drobné pauze vyplněné spánkem, jídlem a stahováním fotek a nahrávání videí se sešla opět obě družstva, aby v nočních hodinách navštívila sousedy v Novosedlech na jejich tradičně perfektně připravené noční soutěži. Mužské družstvo mělo totožnou sestavu jako odpolko, ale místo Smejkyho se představil kombajnér a vícemisák Tomáš. Bohužel před rozběhnutím útoku nám povolilo umístění savic a tyto s košem málem spadly na zem. Holky vzadu se s tím však vypořádaly s bravurou a opět daly luxusní vodu. Bohužel ten čas byl trošku delší než ve dne - 27,74.  Místo deváté nebo desáté a nám je to putna, proč se tím zaobírat?
Už v Sudoměři bylo cítit z holek odhodlání, složit reparát za ten nepovedený pokus ze Sudoměře. Reparát to byl povedený!!! Šly na řadu jako třetí v pořadí. Voda opět luxusní jak jinak. Eliška na mašině s rozumem a citem. Holky skoro na čáře. Výsledný čas 23,96. Průběžné druhé místo!!!! Při průběhu ostatních výsledků a nočního vlivu postupné odpadávání ostatních družstev. Nakonec Jehnědno předvedlo přeci jenom nádherný noční čas a po zásluze zvítězilo. No a holky tak nakonec získaly třetí bednu, konečně je to tam.
Za hasiče víkendu bych teda jmenoval celý ženský tým. Absolutorium před Kačkou s Bárou, obě zvládly 4 (Bára), resp. 6 požárních útoků (Kačka) za muže i ženy. Kačka na koši pomohla holkám z Novosedel, hlavně vyhrát v Sudoměři devatenáctovým časem. Když na to člověk kouká, je to symfonie. Koš do vody, cvak savice, lehce nadzvednout a zašroubovat. Jednoduché a krásné, když se to umí. Všemu tomu šéfuje „fíra“ Eliška, která sice se v Sudoměři nechala strhnout jako ostatní strojnice, ale v Novosedlech to byla ruka jistá a citlivá. Své spolehlivé umění si odvedla v noci Klárka a odpoledne Lída na rozdělovači. Ráďa mávla rukou nad pohmožděnou rukou a opět tam v noci dala 21 vteřin. K ní se přidala Barča Vašků. To vše za vydatné pomoci – Janiny z Novosedel na rozdělovači večer a béčkařky z Litochovic odpo.
Co jak dál. Příští týden by mělo být údajně volno,  i když je možné, že v Přechovicích budou pořádat nějaké soutěžní klání. V termínu sedlické soutěže se v náhradním termínu jedou lodě. To znamená, že se patrně začneme chystat na vrchol sezóny – celý poříčský den s hasiči všech kategorií v sobotu 10. srpna. Přípravný výbor se sejde již v pátek 27. července a rozdá úkoly, zajistí osoby a obsazení.

Mimo hasičinu pokračoval pouťový program. V padesátém ročníku rybářských závodů na rybníčku Na Ohradě se sešla za ranní kuropění početná grupa vyznavačů Petrova cechu. Od 6 ranní zasvištěly vlasce a do devíti bylo pokoušeno rybářské štěstí. V dětské kategorii vyhrál Ondra Koudelka s 96 cm ryb, před Matyáškem Bečvářem 65 cm a třetí skončil Ondra Pešků s 56 cm nachytaných ryb. V dospělé kategorii byl třetí Petr Roučka st. se 172 cm ryb, druhý těsně Milan Levý s 178 cm ryb a největším chyceným kaprem (45cm). Nemožné,  neskutečné, nečekané se stalo, všechnu mužskou konkurenci pobila žena – Jiřka Dykunová s 245 cm ryb (a to jí soupeři záměrně ryby shazovali z háčků :D ). Po zásluze dle tradice putovala do rybníka. Video včetně celé pouti je natočeno a je zde.
Na nohejbalový turnaj zamířilo 8 domácích týmů. Po těžkých bojích ve skupinách a vyřazovací fázi nakonec zvítězila trojička složená z bratrů Krýslových a Radka Sudy před triem Lukáš Vápeník – Luboš Hanzlík – Jirka „malej“ Pešír. Loňští vítězové se 3 P (Pešmen – Pája Keplů a Pišta) skončili třetí.
Všechno se to pak přesunulo do hostince U Roubalů na tradiční pouťovou, kde zpěvačka s opravdu luxusním hlasem roztančila celý sál. Pouťovou navštívilo přes 60 platících. 
V neděli děti poté na hřišti čekal řetízkový kolotoč a nafukovací hrad. Ctím vlastní zkušenost, že jsme nemohli malého odsud dostat. Dospělí po očku mezi pivem a uzenou klobáskou sledovali nejprve utkání fanoušků Slavie se starou gardou. Stará garda se rozstřílela a porazila Slávisty 7:3. Následoval souboj áčka s béčkem, o poločase 3:0 pro áčko. Nakonec to skončilo ….
Hezká pouť, pivovar tu tenhle víkend měl docela dobrou tržbu. Tak příjemné léto a užívejte zbytek pouti. [M]

Vacovice 2019
O sobotě 13. července měly býti lodě a o soutěži z Vacovic v našem plánu nepadlo ani slovo. Až vlivem výhledu horšího počasí nadhodil na hasičské diskuzi Tomáš Polanů jako první možnou účast na soutěži ve Vacovicích. Jelikož se počasí vydatně zhoršilo, lodě se zrušily a po pátečním tréninku bylo jasno, jo pojedeme. Dlužno dodat, že takhle pozitivní trénink jsem dlouho nezažil, všichni zúčastnění byli takoví „frí, hepy“ a v pohodě. S úsměvem jde všechno líp, hasičský trénink obzvlášť.
Jo, pojedeme si to hlavně užít. Chlapům chyběl celý zadek včetně mě a Vojty. Holkám pro změnu Lída. Tož zadek s bravurou zvládla Kačka s Bárou i pro chlapy a na proud se vrátila výpomoc ze Štěchovic – Zdenda Novák – kterému tímto opět děkujeme za pomoc. Jinak holky si daly záležet, útok byl rozběhnut krásně. Až když voda došla na konec, stala se věc nečekaná až absurdní, kterou asi nikdo nezažil. Pavel si nějak cvakl kůži nebo prst do spoje. Chvíli s tím bojoval, nakonec svůj pokus dokončil. Čas 28,11. No nic, nakonec 12. místo z třinácti. Ale co, „hlavně, že je večírek“,  jak zpívají Tři sestry…
Holky vzadu se vrátily do svého dívčího týmu a podruhé nakonec daly luxusní vodu. U holek, kterým vydatně pomohla Janina z Novosedel, probíhal také útok nádherně. Opět voda došla na konec a pak už z toho byl boj o trefení terčů, asi byli kratší obě dvě  - Bára s Ráďou. Nakonec trefily obě a dokončily v sedmém čase dne 27,42. Ještě dva týmy zůstaly za námi. Ale co, když už jsme u těch československých šlágrů, „aj tak jste holky stále frajeri“, jak zpívá Peter Nagy.
Za hasiče víkendu v naší – doufám – populární anketě bych dal první článek řetězu, protože bez vody a koše by to asi nešlo. Kačka dala spolehlivě a luxusně se svým kamarádem košíkem vodu na dva pokusy jak mužů, tak i žen.
Abych nezapomněl, v doplňkové soutěži o největšího missáka již podruhé putuje titul II. Vicemisáka do Poříčí. Porota, místy střízlivá, na toto místo vybrala Tomáše Polana, našeho srdcaře, který si rozumí nejvíc s naší dřevěnou základnou…
Příští týden u nás máme pouť a zároveň se koná dvojsoutěž, v Sudoměři odpoledne a noční v nedalekých Novosedlech. Asi to rozhodne opět páteční trénink, zda, kam a v jakém složení vyrazíme. Snad aspoň na jedné z nich nebude chybět Poříčí. [M]
Brambory na druhou v Přešťovicích
Po návratu z tábora nedaleko Lipna se dospělá družstva s chutí a nadšením vrátila na soutěžní scénu. V sobotu 6. července 2019 putovala na krásný pažit hřiště v Přešťovicích.
Mužům chyběl Víťa, toho času s rodiči na dovolené, Boban Kubešů z věkových důvodů ještě nemůže a tak jsme si museli půjčit. Vybrali jsme si „poříčského fotbalistu“ Zdendu Nováka ze Štěchovic na levý proud. Svou roli zvládl skvěle, a my mu tímto jsme velmi povděčni. Takže varianta „na krev“, velitel Fido se nás snažil motivovat tím, že pokud padne čas pod dvacet, dá do placu sud. Motivace to byla veliká, protože to bylo dost rychlé. I podle videa, které je zde. Vojta, který většinu dovolené strávil popíjením výborné dvanáctky z pivovaru Kamenice nad Lipou, dal luxusní košík, nalili jsme a po 21,03 vteřinách jsme šli vylívat hadice. Průběžné třetí místo. Historie se však zopakovala do dvou let a do dne. Předloni nás poslední pokus připravil o vítězství, nyní poslední pokus nás stál bednu. Takže brambory poprvé z dvanácti přítomných. Ale pocity celkem výborné, tahle parta umí a bude se zlepšovat.
Potvrzenou účast na přešťovické bramborové brigádě ještě „zatuplovaly“ holky. Jak jsem tak zběžně koukal, byly vedle Sedlice jediné kompletní. Laťka je stanovena a teď jenom vylepšovat. Útok taky perfektní, holky novicky se učí rychle. Po dokončení měla Ráďa trefeno v 22,21, Johance to trvalo trošku déle i díky větru. Nakonec z toho byl čas 26,05. Video je natočeno a je zde. Takže opět asi průběžné druhé místo, pak hned třetí, pak čtvrté. Zbylá čtyři družstva však svůj útok pokazila a Poříčí i podruhé v Přešťovicích šlo na „brambory“. Hodí se sem stejná věta jako u mužů, pocity celkem výborné, tahle parta umí a bude se zlepšovat. Johanka s Adélou pak v rámci křtu nováčků putovaly samozřejmě do kádě.
Hodně se fotilo a fotky jsou zde. Na místě s fotoaparátem „pochůdala“ paní Krejčová z týdeníku Strakonicko a její internetová verze článku je zde.
Za hasiče víkendu dáme na „Onyho“ tip a je jím tímto Radka. Z nejvyšší táborovou kvalifikací měla patrně na povel děti i dospělé. Po návratu v pátek na tréninku a po něm porážela táborové bacily. Na soutěži předvedla svou extra třídu, ono dávat ve druhé soutěži po třech trénincích na dvoulitra 22 vteřin, to je na klobouček. Ještě nás samozřejmě natáčí a fotí a taky působí jako mentor, psychická, klidná a mentální síla pro Johanku napravo.

Děcka si určitě užila lipenské soustředění, plné her, dobrodružství, koupání, lodiček a zakončené tradiční stezkou odvahy. Dva nejstarší – Boban a Víťa – však pokračovali také s Pavlem v proudařském tréninku. Bereme je všemi deseti, jsou strašně šikovní. Po návratu vedoucí Petr plánoval cestu do krásné „cestář“ arény do Budilova na další kolo ŠHL. Bohužel starší se rozprchli na dovolenou s rodiči a mladší asi taky nebo je potkal již jmenovaný lipenský bacil. Tož teda až do Benešovky 27. července, na hasičský boj se tmou a šumavskou nocí tam pod Javorníkem.
Ani dospělí do Vacovic patrně nedorazí, půlka osazenstva plánuje splutí Otavy s tlupou Poříčáků. Tak holt o pouti pojedeme postavit „vozovou hradbu“ do Sudoměře a za nočních stínů navštívíme sousedy a sousedky v nedalekých Novosedlech. [M]

první | předchozí | 6-10 | následující | Celkem 140 čl. (28 str.)